Haber

İçişleri Bakanlığı: FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün sözde hava kuvvetleri komutanlığı İstanbul bölge imamı yakalandı

İçişleri Bakanlığı: “FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün sözde hava kuvvetleri komutanlığı İstanbul bölge imamı yakalandı”

ANKARA – İçişleri Bakanlığı, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstanbul bölge imamını yakaladığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma sonucunda FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapısında İstanbul Bölge İmamı olarak görev yapan MG isimli şahıs, Ataşehir ilçesindeki adresine düzenlenen operasyonda yakalandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Kişinin 6 yıldır firarda olduğu, yakalanmamak için farklı kişiler adına kayıtlı konutlarda saklandığı, Ankara 2. örgütte Orhan’ın adı.”

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne bağlı Bank Asya’da hesap faaliyetlerinde bulunduğu belirlenen MG isimli kişinin KHK ile kapatılan FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne bağlı eğitim kurumlarında çalıştığı, 2010 yılında Türkiye genelinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı sorularının çalınması ve yaşanan usulsüzlüklere ilişkin soruşturmaların şüphelileri arasında yer aldığı tespit edildi.

FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütünün sözde Hava Kuvvetleri İmamı Kemal Batmaz, kaçak sözlerle Türk Silahlı Kuvvetleri İmamı Namık K., Adil Öksüz ile örgüt içinde gizli bir iletişim tekniği olan harekât sınırını kullanarak 7 farklı hat üzerinden çok sayıda irtibatlı olduğu tespit edildi.

Adli süreçleri tamamlanan MG, adli makamlarca tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu